Історія пам’ятника Суворову в Тульчині

У центрі міста Тульчина встановлений пам’ятник Генералісимусові, а одна з центральних вулиць носить ім’я Суворова, в музеях зібрана цінна і цікава експозиція предметів, зброї, прапорів, одягу тих часів.   Б. Едуардс створив пам’ятник Суворову, який потім був урочисто встановлений в 1913 році на Римникському полі битви в селі Тиргул Кукулуй, де Суворов отримав свою блискучу перемогу і отримав приставку до свого прізвища Суворов-Римникський. Проте, той пам’ятник простояв не довго – почалася Велика війна, наступали німці, пам’ятник вирішили розібрати і перевести в Одесу. Усе було зроблено під наглядом самого скульптора і кінна статуя Суворова пролежала майже десять років на ливарному дворі Едуардса. Пізніше пам’ятник був встановлений біля Одеського Художнього музею.

У 1946 році на прохання громадян міста Ізмаїла пам’ятник був перевезений в Ізмаїл і встановлений біля залишків стін скореної Суворовим турецької фортеці, де він стоїть і до цього дня у такому вигляді, в якому він був споруджений в 1913 році в Тиргул Кукулуй.

Загублені тільки поводи вуздечки коня полководця і немає барельєфів, що прикрашали його цоколь. Частина з них знаходиться в музеях Радянського Союзу.

Саме по моделі  одеського скульптора Едурдса в 1954 роцібуло  відлито і споруджений пам’ятник Суворову в Тульчині.

У 1797 році Суворов потрапив у немилість  нового Імператора Павла I був відсторонений від командування і відправлений до свого новгородського маєтку. У деяких історичних джерелах стверджується факт прощання Суворова з солдатами улюбленого ним фанагорейського полку в центрі міста Тульчин, коли полководець вийшов до солдатів у простому гренадерському мундирі при всіх своїх нагородах і звернувся із хвилюючими словами прощання, від яких на очах мужніх і хоробрих воїнів з’явилися сльози. Солдати зворушливо і з любов’ю прощалися зі своїм улюбленцем як з батьком і другом.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s