Сертифікат екологічної якості «ЗЕЛЕНА САДИБА»

Що потрібно, щоб отримати сертифікат екологічної якості «ЗЕЛЕНА САДИБА»?

  • Уважно прочитати вимоги щодо надання цього знаку, затверджені Спілкою сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.
  • Визначитись, в якій мірі Ваша садиба відповідає і  згаданим вимогам та які недоліки слід усунути для досягнення достатньої відповідності.
  • Усунути зазначені недоліки.
  • Звернутись до Спілки з проханням провести про­цедуру сертифікації Вашої садиби.
  • Продемонструвати інспектору Спілки екологічні переваги Вашої садиби та перевірити правильність заповнення анкети.

Зверніть увагу і на те, що екологічна сертифікація за програмою «ЗЕЛЕНА САДИБА» є повністю доб­ровільною. Вона також є незалежною від сер­тифікації якості розміщення, адже свідчить лише про екологічно сприятливий спосіб ведення господар­ства. Часом підвищення комфортності розміщення може навіть суперечити екологічним вимогам, зок­рема з приводу економії електроенергії та води, або застосування засобів побутової хімії. Але ж існує чи­малий попит на відпочинок саме у «традиційному на­родному» стилі, тож, можливо, Вам підійде саме цей напрямок розвитку. Пам’ятайте також, що цю землю Ви передасте у спадок своїм нащадкам, тож варто попіклуватись про те, щоб вони отримали її у якомога кращому стані.

Зупинимось на тих вимогах, невиконання яких найчастіше стає перешкодою до отримання знаку. Найчастіше це використання отрутохімікатів у го­родництві та садівництві. Попри всі запевнення ви­робників таких речовин, це є несумісним з понят­тям екологічно чистих продуктів харчування, а та­кож завдає значної шкоди біорізноманіттю навко­лишнього середовища. Тож доведеться робити вибір між підвищеним урожаєм картоплі і шляхом екологічно чистого господарювання під знаком “ЗЕЛЕНА САДИБА”.

Ще однією вимогою, яка не завжди виконується на сьогоднішній день, є наявність довідки з са­непідемстанції про відповідність джерела питної во­ди державним стандартам. Зауважимо, що таку довідку все одно доведеться отримати всім, хто офіційно приймає туристів на відпочинок і рекламує свої послуги.

Також іноді стає проблемою неохайне сміттєзва­лище на території садиби, або поруч із нею. І якщо з упорядкуванням власної території у дбайливих гос­подарів питань не виникає, то до звалища по той бік огорожі багато хто ставиться терпляче — мовляв, то не моя проблема. Але ж природа єдина по обидва боки огорожі і не може бути чистої садиби в бруд­ному оточенні. Саме власники агросадиб, які, як правило, є найбільш активними і передовими жите­лями села, повинні турбуватися про чисте довкілля.

Як бачимо, розглянуті перешкоди не є нездолан­ними, а виконання згаданих умов не потребує вели­ких капіталовкладень. Тож приєднуйтесь до еко­логічної спільноти під знаком “ЗЕЛЕНА САДИБА”, що є ознакою високої духовної культури та цивілізо­ваності власника.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s